Guvernul Republicii Moldova

Agenția Proprietății Publice

A A A

Structura

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Mihail RUSU

Director general

353

23-43-50

 mihail.rusu@app.gov.md

Vadim DERMENJ

Director gen. adjunct

349

23-39-29 

vadim.dermenji@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Vrabie Natalia

şef direcţie

354

22-31-70

nata.vrabie@app.gov.md

Russu Marcela

şef adjunct direcţie

354

23-40-35

marcela.russu@app.gov.md

Bolun Viorica

consultant principal

354

23-40-35

viorica.bolun@app.gov.md

Berdan Lilia

consultant principal

347

22-32-00

lilia.berdan@app.gov.md

Vulpe Ludmila

consultant principal

354

23-40-35

ludmila.vulpe@app.gov.md

Cozma Ludmila

consultant superior

347

22-32-00

ludmila.spinu@app.gov.md

 

 

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Natalia Chilaru

șef direcție

360

23-41-79

natalia.chilaru@app.gov.md

Octavian Mocreac

consultant principal

359

22-31-49

octavian.mocreac@app.gov.md

Godiac Ana 

consultant principal

360

23-35-06

ana.godiac@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Cojuhari Iuri

Șef direcție

Bălți

 

iurie.cojuhari@app.gov.md

Doruc Mihail

consultant principal

359

23-37-54

mihai.doruc@app.gov.md

Ciocati Iana

consultant principal

Bălţi

 

iana.ciocati@app.gov.md

Marta Dima

consultant superior

360

 

marta.dima@app.gov.md

 

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Radu Castraveț

șef secție

359

22-37-54

radu.castravet@app.gov.md

Maria Cara 

consultant principal

359

22-31-49

maia.cara@app.gov.md

Elvira Pluta

consultant superior

360

  23-35-06

elvira.pluta@ap.gov.md

 

 

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Cebotarean Dorina

Șef direcție

343

22-31-56

dorina.cebotarean@app.gov.md

Balan Liudmila

consultant principal

343

22-14-57

ludmila.balan@app.gov.md

Bondarenco Maria

consultant principal

345

22-99-64

maria.bondarenco@app.gov.md

Vrabie Ana

consultant principal

345

23-80-89

ana.vrabie@app.gov.md

Bîrliba Alina 

consultant principal

343

22-05-11

alina.birliba@app.gov.md

Ermurachi Nelli

consultant principal

343

22-99-61

nelli.ermurachi@app.gov.md

Cunițchi Liudmila

consultant superior

345

23-80-89

liudmila.cunitchi@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Șendilă Maria

şef direcţie

124

22-31-72

maria.sendila@app.gov.md

Petica Andrei

consultant principal

124

22-31-72

andrei.petica@app.gov.md

Ceban Mariana

consultant principal

124

23-37-21

mariana.ceban@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Boțoc Alina

Șef direcție

345

23-45-89

alina.botoc@app.gov.md

Diana Frecăuțanu

consultant superior

345

 

diana.frecautanu@app.gov.md

 

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Vladislav Railean

Șef direcție

P:202

22-21-60 

vladislav.railean@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Țîrdea Mihail

șef Direcție

P:216

22-40-52 

mihail.tirdea@app.gov.md

Hîrcîială Ana

consultant principal   

ana.hirciiala@app.gov.md

Geta Tarnovschi

consultant principal

P:216

22-40-52 

geta.tarnovschi@app.gov.md

Popovici Irina

consultant superior

P:216

22-40-52 

irina.popovici@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Gîlcă Ion

șef Direcție

355

23-38-80

ion.gilca@app.gov.md

Cucerova Oxana 

consultant principal

359

22-31-49

oxana.cucerova@app.gov.md

Botnari Mihai

consultant supeior

355

23-38-80

mihai.botnari@app.gov.md

Goncear Viorica

consultant superior

126

23-38-50

viorica.goncear@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Aliona Gladcaia

Șef secție

126

 

aliona.gladcaia@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Cristal Felicia

șef adj direc, șef secție

364

22-62-35

felicia.cristal@app.gov.md

Grigoreanu Tatiana

consultant principal

364

22-31-84

tatiana.grigoreanu@app.gov.md

Mămăligă Ana

consultant superior

356

23-40-67

ana.mamaliga@app.gov.md

Cucoș Dorina

specialist principal

364

22-31-84

dorina.cucos@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Chicu Sergiu

șef direcție

356

23-75-64

sergiu.chicu@app.gov.md

Pascaru Natalia

consultant principal

356

23-40-67

natalia.pascaru@app.gov.md

Ostrovschi Radion

consultant 

356

23-40-67

radion.ostrovschi@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Ivancov Andrei

șef direcţie

P:214

22-34-24

andrei.ivancov@app.gov.md

Cușnir Serghei

consultant principal

P:212

 22-34-24 

serghei.cusnir@app.gov.md

Potlog Ghenadie

consultant principal

P:212

 22-34-24 

ghenadie.potlog@app.gov.md

Coguteac Anatolie

consultant superior

P:212

22-34-24

anatolie.coguteac@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Dragoman Sergiu

șef direcţie

346

22-31-48

sergiu.dragoman@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Muntean Tatiana

Șef Serviciu

128

21-35-95 

tatiana.muntean@app.gov.md

Muntean Diana

Inspector superior

128

23-24-30

oxana.gligor@app.gov.md

Gligor Oxana

Inspector superior

128

22-09-92

diana.muntean@app.gov.md

 

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Onica Marina

Șef serviciu

346

23-38-24

marina.onica@app.gov.md

Rotari Mihail

specialist principal

346

23-38-24

mihail.rotari@app.gov.md

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Tel. (022)

e-mail

Valentina Urîtu

administrator principal

128

 

 

Numele, prenumele

Funcţia

Bir.

Telefon

(022)

e-mail

Paleţchi Anastasia

şef adjunct direcţie, contabil-şef

122

23-40-65

anastasia.paletchi@app.gov.md

Stratulat Diana

şef adjunct direcţie

122

23-71-89

diana.stratulat@app.gov.md

Gorobica Cristina

consultant principal

122

23-77-18

cristina.gorobica@app.gov.md

Avasiloaie Petru 

consultant principal

 

126

23-17-89

petru.avasiloaie@app.gov.md

Mistreanu Olga

specialist principal

122

23-71-89

olga.mistreanu@app.gov.md